Stránka na dvě věci? - To, že jsem sem několik měsíců nepřispěla, neznamená, že se to v budoucnu nemůže změnit! :)   

Blog a já

Jak se Anchor k třetí stránce dostala a proč si adresu Lady97.blog.cz vybrala... A vlastně jak to celé vůbec začalo

3. listopadu 2013 v 17:05 | Anchor
To se takhle tato osůbka před skoro čtyřmi lety nudila ve škole na počítačích, když tu její přátelé přišli na chuť hře Dobyvatel.cz a přiměli ji také k založení účtu. V té době ovšem Anchor ještě nevěděla, že jednou bude Anchor, a tak se rozhodla použít přezdívku Lady97, vymyšlenou kvůli emailu před už rok vzdáleným nástupem do primy (= 6. třídy). Schválně se můžete zamyslet, proč si zvolila takové jméno, když vám dá menší nápovědu - je holka a narodila se v roce 1997. Párkrát tedy zkusila kámošky předčit v rozličných znalostech, ale až se jí podařilo v počtu výher a proher dosáhnout stejného počtu, radši toho nechala. Možná si teď říkáte, co to má co dělat s tímto blogem, ale dočkejte času jako husa klasu a možná se vám to podaří z jejího vyprávění pochopit.

Za další dva roky se Anchor opět nudila, ale tentokrát se rozhodla zabít čas smysluplnější činností - kreslením vymyšlených postaviček. O několik počmáraných kopií později se kolem ní srotilo pár spolužáků a začalo rozprávět něco o tom, že ty obrázky nejsou špatné, ba vypadají docela pěkně. I sama autorka udiveně zpoznala, že bytosti na jejích výkresech už nevypadají tak úděsně jako vždy předtím. Tu jedna kamarádka přišla s nápadem, že prý si má založit nějakou stránku, na které by svou tvorbu dávala na odiv veřejnosti. Jako místo svého působiště si zvolila Tumblr, to aby si jí mohli všimnout lidé z celého světa, nejen z ČR. A vesele začala přidávat své kresby a tvořit nové. Skoro nikdo na ten blog ani nos nestrčil, jen jeden den se s návštěvníky kdovíproč strhla lavina, ale to vás teď nemusí zajímat.

Mezitím se jí podařilo najít vtipné slohovky, s nimiž se také chtěla pochlubit. Leč objevil se menší problém - jak by mohla dát své práce v češtině na stránku, kterou by si přála zaujmout i jinak mluvící lidi? Jistě, byla tu možnost pokusit se přeložit své texty do angličtiny, ale na to si se svou úrovní tohoto jazyka netroufla. Tož se rozhodla, že bude mít druhou stránku na Blog.cz. Ovšem od vytvoření účtu na Dobyvateli v té době uběhly tři roky, a tak když jí nešlo založit blog s adresou Lady97.blog.cz kvůli tomu, že už nějaký uživatel té přezdívky existuje, neuvědomila si, že by jím mohla být ona sama. Dala se tedy do přemýšlení nad jinou variantou a vtom ji zčista jasna napadlo jméno Anchor. Které mimochodem kromě kotvy znamená zlatý život (anch = život, or = zlato). Jenže ani takovou adresu nemohla mít, protože nějaký člověk si pod touto přezdívkou založil účet také na Dobyvateli a tentokrát to bohužel nebyla ona. Ale nevzdala se a s menší obměnou se teď pyšní adresou anchořin.blog.cz. A tak tam přispívá žvásty a na Lady97.tumblr.com kresbami.

Avšak za pár měsíců se zase začala nudit a dala se do vytváření designů, z nichž jeden byl zcela autorský (né že by podle toho tak vypadal :D) a ten zbývající až tak ne. :D Jenže jak s lítosti zjistila, oba mít najednou na blogu nemůže, takže jeden plácla na oficiální a druhý vylepšovala na nově založeném zkušebním. Po dotažení druhého téměř k dokonalosti jím oblékla hlavní stránku a na testovací blog putoval třetí design, který bude v budoucnu nabídnut ostatním. Jenže Anchor se zastesklo po prvním autorském, tím spíš, že z doby jeho kralování neměla žádný screen. Zakládat kvůli němu druhý zkušební blog se jí ale nechtělo (první bude už napořád potřebný jako manekýnka volného dessu), když už byl jednou na jejím oficiálním a na zkušební se obvykle dávají designy pro ostatní. A právě včera ji napadlo, že by jej mohla umístit na Lady97.blog.cz, kam by také dávala své kresby a fotky, když na tumblrovskou stránku nikdo nepáchne. Ano, zapomněla na to, že původně chtěla mít tuto adresu, ale kvůli jisté okolnosti ji nezískala, na což přišla až po znovuabsolvování pokusu.

No pak jí konečně cvrnklo do nosu, že by tou Lady97 mohla být ona a zkusila si na Dobyvateli obnovit heslo (naštěstí jí pár mlhavých vzpomínek na paření na této stránce zůstalo). Voilá, šlo to! A tak tady teď do jedné v noci seděla a psala tento článek a nadávala, že zas půjde pozdě spát a že místo učení se + psaní kvanta úkolů dělá tohle.

Takže vítejte na zcela autorském blogu, už brzy plném kresbiček (bacha, nejsem žádný profík) a za nějakou dobu i poněkud amatérských fotek! Usmívající se
* * * * *

Menší poznámka: článek jsem bůhvíproč psala v 3. osobě, takže ano, výše několikrát zmíněnou Anchor jsem já. :D
 
 

Reklama